شما در حال مشاهده نسخه قدیمی هستید | لیست مطالب قدیمی نسخه جدید

تبدیل دانش به ثروت – کلاس مبارزه با اژدها

در مطلب قبلی درمورد لزوم تبدیل خربزه به نان برای آنهایی که نان ندارند صحبت کردم . اگر آن را نخوانده اید پیشنهاد میکنم ابتدا به آن رجوع کنید .

می گویند یک ایرانی به کشور چین سفر کرد تا روش مبارزه با اژدها را بیاموزد . پس از سالها دوباره به ایران برگشت تا به کشورش خدمت بکند .

کلاس مبارزه با اژدها

اما دید ای دل غافل !

اینجا که اژدهایی برای مبارزه نیست. پس تصمیم گرفت تا یک مدرسه آموزش مبارزه با اژدها تاسیس کند.

خب من در اینجا میخواهم به این داشتان نگاه مثبت داشه باشم و از آن استفاده کنم. درمورد نقطه منفی داستان بعدا صحبت خواهم کرد.

اگر خربزه هایی که به آنها دست یافته اید واقعا خواهانی ندارد و شما هم کاری به جز درس خواندن و پژوهش از دستتان بر نمی آید. چاره ای نیست باید شما هم یک کلاس آموزشی دایر کنید . ایرادی هم ندارد . باید یک جوری خودتان را از شرایط صفر جابجا کنید . نانتان که کم است . فرشته ی نجاتی هم برایتان ظاهر نمی شود.

تا کت شلواری نباشد و دندان سالمی نباشد ، مصاحبه ای نیست و تا مصاحبه ای نباشد شغلی نیست .

پس یک گزینه خوب می تواند همین آموزش خرده باشد . حال اینکه آن را ادامه دهید و یک مدرسه دایر کنید یا نه بستگی به علایق و خواسته هایتان دارد .داخل پرانتز به شما بگویم که من به شخصه به معلمی عشق می ورزم و کمتر چیزی مانند یاد دادن آنچه بلدم من را خوشحال می کند .

خب چگونه ؟

تدریس خصوصی کنید

در دیوار و اپلیکیشن ها یا سایتهای مشابه اگهی دهید و شرو به تدریس کنید . می توانید برای شروع در منزل این کار را انجام دهید .

فیلم آموزشی درست کنید

برای این کار از صفحه دسکتاپتان با نرم افزارهایی مثل CamStudio فیلم بگیرید .

الف – اگر آموزشتان درمورد نرم افزارهای عمومی و تخصصی یا مسائل عمومی کامپیوتر و اینها باشد که مشکلی وجود ندارد و کم کم سایر چیزها دستتان میاید .

ب – اگر قرار است در رابطه با علوم انسانی ، پزشکی و موارد مشابه باشد پیشنهادم این است که ابتدا یک Presentation با کمک PowerPoint یا Flash یا هرچیز مشابهی که بلدید درست کنید . سپس نرم افزار ضبط فیلمتان را روی حالت ضبط قرار بدهید و همزمان با ورق زدن صفحات Presentation توضیحات لازم را به کمک موس ارائه دهید.

 

 

ج- اگر آموزشتان درمورد ریاضیات و فیزیک و از این قبیل موارد است باید یک قلم نوری تهیه کنید و یا از یک تبلت/گوشی دارای قلم همراه استفاده کنید . کافی است نرم افزاری مشابه Paint را اجرا کنید و همزمان با نوشتن صحبت کنید و با نرم افزار ضبط فیلم آن را ثبت کنید.

 

اما از آنجایی که فعلا ممکن است دسترسی به قلم نوری نداشته باشیدد می توانید یک دوربین مقابل وایتبرد نصب کنید و برای شروع میتوانید از یک وایتبرد کوچک یا یک تکه کاغذ/مقوا استفاده کنید و بجای دوربین حرفه ای از یک گوشی همراه با یک پایه دوربین گوشی یا با کمی خلاقیت از چیزی مشابه استفاده کنید.

 

وبسایت آموزشی درست کنید

برای این مورد اگر مطالبتان در دسته های الف و ب قرار میگیرد به نظر می رسید مشکلی برای این کار ندارید اما اگر از دسته ج می باشد چیزی که به آن نیاز دارید یاد گیری و کار با Latex است.

 

گربه های شرودینگر

 

پیشنهاد من این است که حتی اگر از وبلاگ/ وبسایت برای آموزش استفاده نمی کنید حتما یک وبلاگ شخصی داشته باشید. وبلاگ نویسی برخلاف وقت گذرانی در شبکه های اجتماعی مزایای فراوانی دارد که اگر فرصتی دگر باشد خواهم گفت .

 

 

تدریس عمومی کنید

همچنین اگر مدرک با معدل بالا یا از دانشگاه تاپ دارید شانس زیادی دارید برای اینکه بتوانید با آموزشگاه ها همکاری کنید .اما در غیر این صورت به عنوان گام اول زیاد در دسترس به نظر نمی رسد . با این حال شاید بتوانید محلی با اجاره ارزان یا رایگان را برای این مورد پیدا کنید . بعضی آموزشگاه ها ساعات خالی دارند و ممکن است کلاسشان را برای ساعاتی با قیمت کم به شما اجاره دهند . و اگر اهل مسجد و اینها باشید شاید بتوانید از امکانات پایگاهی و اینها برای شروع کار استفاده کنید .

 

چیزی که مهم است این است که از نقطه صفر در بیایید و بتوانید نیازهای اولیه را تهیه کنید . مطمئنا بعد ها دستتان برای تغییر روش و مسیر آموزشی باز تر خواهد بود.

و خدا را چه دیدید شاید در همین آینده نزدیک آموزشگاه خودتان را تاسیس کردید .

فقط یادتان باشد که باید عشق را چاشنی کار کنید که در دنیا هر چه کرده عشق کرده .

مطالب دیگری هم در باره مثل چگونگی فروش فیلم و .. ممکن است وجود داشته باشد . خوشبختانه وب در سالهای اخیر پیشرفت زیادی کرده و هم اکنون چندین پلتفرم برای فروش فیلمتان وجود دارد. همچنین در گاه های واسط بانکی امروز امکان دریافت پول را با یک لینک ساده برای شما فراهم می کنند. و راه اندازی وبسایت هم با توجه به پلتفرم ها و سرویس های رایگان بسیار ساده تر از قبل شده .

با این وجود اگر سوالی در این باره داشتید در زیر همین نوشته می توانید مطرح کنید . تا حد امکان و توان در خدمت هستم.

اگرچه عرصه معلمی و آموزش می تواند بسیار پول ساز باشد اما اگر هیچ جوره اهل این کار نیستید متنظر مطلب بعدی باشید.

در مطلب بعد درمورد مبارزه با اژدها صحبت می کنم.